märts, 2017

09märts19:00TARTU OPERA DUET

Event Details

Hispaania suursaatkond kutsub osa võtma Iberofesti programmi kuuluvast Tartu Opera Dueti kontserdist. Iberofest on Ibero-Ameerika kultuuri tutvustav festival, mis on ellu kutsutud Hispaania suursaatkonna algatusel. Iberofest toob Eesti publikuni Euroopa ja Lõuna-Ameerika hispaania- ja portugalikeelsete riikide kireva ja mitmekesise kultuuri.
Tartu Opera Dueti moodustavad Tartus resideeriv Hispaania tenor German Gholami ja Eesti pianist Margus Riimaa. Kontserdi programm koosneb Hispaania ja Ladina-Ameerika autorite teostest. Kontserdil kogete Hispaania muusika evolutsiooni selle kuldajal – alates varajasest Hispaania muusikast, keskaegsest sefaradi juutide muusikast kuni hästi tuntud 18. sajandi Hispaania laulumängude ehk zarzueladeni.
Tenor Germán Gholami on Vanemuise teatri külalissolist. Ta sündinud Hispaanias ja alustas muusikaõpinguid juba väga noorelt oma muusikutest vanemate käe all. German Gholami õppis 2008–2012 Alcalá Ülikoolis muusikaõpetajaks ja veetis 2011–2012 õppeaasta Erasmuse programmi raames Tartu Ülikoolis. Ta on laulnud erinevates koorides ja osa võtnud Jenny Anvelti ning Berle Sanford Rosenbergi laulmise meistriklassidest. Aastatel 2012–16 laulis Vanemuise ooperikooris. Ta on vabakutseline laulja, kes on töötanud erinevates paikades kogu Euroopas.
Pianist Margus Riimaa sai innustust klaveriõpinguteks peale seda, kui oli kolmeaastasena näinud telekas Rein Rannapit musitseerimas. Ta alustas õpinguid Tallinna Lastemuusikakoolis, kus armastus ja süvatunnetus muusika vastu kasvasid veelgi, kuigi juba varakult jõudis temani teadmine, et klaverimäng vajab ka rasket tööd ja distsipliini. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis ja hiljem Eesti Muusikaakadeemias. Edasi viis tee ta Saksamaale prof. Arbo Valdma ning Ameerika Ühendriikidesse prof. Enrique Grafi käe alla. Kogu selle rännutee käigus on Margus Riimaa esinenud paljudes kontsertpaikades ning tublilt osa võtnud ka mitmetest konkurssidest.

Sissepääs tasuta!

 

Time

(Neljapäev) 19:00

Location

Kiviõli Kunstide Kool

Vabaduse pst. 6, Kiviõli

X