märts, 2017

17märtsallday03aprNÄITUS PERRO

Event Details

New York Times avaldas 5. juulil 1993. aastal Peter Steineri karikatuuri, millel kujutati kaht arvuti ees istuvat koera. Üks ütles teisele: “Internetis ei tea keegi, et sa oled koer.” See oli Steineri viis viidata inimeste identiteedile internetis, mille puhul luuakse enda kohta jagatud info kaudu teiste silmis endast soovitud kuvand. Mina ise kolmandas võtmes ehk esimesena mina, teisena see, keda teised minus näevad, ja kolmandaks see, kes ma interneti kaudu paistan.

“Perro” (see sõna tähendab hispaania keeles koera) on näitus, mille kaudu kunstnikud piiritlevad ja peegeldavad identiteeti internetis.

 

   

 

OSALEVAD KUNSTNIKUD


Varvara& Mar
Varvara & Mar on 2009. aastal loodud kunstnike duo, kuhu kuuluvad Varvara Guljajeva ja Mar Canet. Nad on osalenud arvukatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014. aastal teostati Google ja Barbican Centre tellimustöö näitusele “Digitaalne revolutsioon”. Eelmisel aastal jõudis nende idee Sydney Green Square’i raamatukogu ja väljaku kujundamiseks lõppvooru. Kunstnike duo paigutab end kunsti ja tehnoloogia valda – nad tegelevad uute kunstivormide, innovatsiooni ja ka kudumise digitaliseerimisega. Tehnoloogiat kasutades ja proovile pannes soovivad nad avastada kunstis ja disainis uusi algeid. Seega on kunstnike loomingulises väljenduses eeltööl suur osa.


OPN Studio
Duosse kuuluvad Susana Ballesteros ja Jano Montañés (Zaragoza, Hispaania). Nende teoseid iseloomustab kunsti, disaini, programmeerimise, mehhaanika, elektroonika ja audiovisuaalse kunsti kombineerimine. Laiemas plaanis paelub neid inimene kui sotsiaalne olend. Teosed ühendavad erinevaid valdkondi nagu kunst, teadus ja tehnoloogia. Nad panevad rõhku päevakajalistele teemadele nagu individualism, eraldatus, nartsissism ja sotsiaalne käitumine seltskonnas. Nende peamised väljendusvahendid ja otsesed vahendajad uued tehnoloogiad nagu elektroonika, robootika, videokunst ja interaktiivsed installatsioonid – nii luuakse peegeldus läbi otsesema dialoogi. Nad on osalenud mitmetel ühis- ja individuaalnäitustel Ameerikas ja Euroopas, näiteks Hispaanias, USAs, Soomes, Prantsusmaal, Dominikaani Vabariigis, Tšiilis, Hondurases, El Salvadoris ja Mehhikos.


Vicente Vázquez / Usue Arrieta
Vicente Vázquez ja Usue Arrieta kohtusid 2001. aastal La Manchas (Hispaanias). Nad väljendavad end konteksti ja sotsiaalset ruumi tõlgendavate multidistsiplinaarsete ilmingute kaudu. „üritame vormile läheneda kollektiivsest vaatenurgast. Keskendume tootmiskontekstile, kus kaasaegse töö ja vaba aja piirid hägustusid ja segunesid. Kasutame kunsti ja selle vahendeid loomaks seoseid keskkonnaga ja uusi eluviise.“


Javier Álvarez
Sündinud 1979. aastal Santiago de Compostelas. Ta ühendab pealtnäha väga kontrastseid muusikavorme ja töötab eksperimentaalsete helide, video ja installatsioonidega, mis põhinevad eri tehnoloogiatel nagu circuit bending või algorütmidel põhinev ja süsteemile allutatud heliloome. Tema esinemistel näeb erinevaid iseehitatud instrumente ning vanade või ümberehitatud seadmeid. Kõiki mängitakse otse, mille tõttu sünnivad tema teosed igal esinemisel uuesti. Ta on kolmel korral esinenud Sonar festivalil (2001 Bravido, 2009 Nébose ja 2010 Fluzo nime all), Primavera Soundil (2011 Dúo Cobra nimega) ja teistel üritustel.


Jaime de los Ríos
San Sebastianis sündinud (1982) Jaime de los Ríos on Arteleki loomekeskuses asuva kunsti ja teaduse avatud laboratooriumi ARTEK (Lab) looja. Tema tööd põhinevad nende kahe valdkonna ja süsteemianalüüsi ristumispunktil, otsides neid loomulikke rütme ja mustreid. 2010. aastal pälvis ta New Artist preemia ja 2012. aastal Gipuzkoa provintsinõukogu stipendiumi uute tehnoloogiate arendamiseks avalikes asutustes. Viimastel aastal on Jaime olnud ka Art-Futura juht ja tehniline koordinaator. Tema töödega saab tutvuda leheküljel Arteklab.org

 

Time

Märts 17 (Reede) - Aprill 3 (Esmaspäev)

Location

Hobusepea galerii

Hobusepea 2, Tallinn

X