märts, 2017

15märts19:00IÑAKI SANDOVALI TEOSE “ESTONIAN SUITE” MAAILMA ESMAETTEKANNE

Event Details

Viljandi kultuuriakadeemia direktori Iñaki Sandovali klaverile loodud uudisteose “Estonian Suite” maailma esmaettekanne, esitajaks autor ise. Teos avaldatakse peagi plaadifirma Bebyne Records alt (www.bebyne.com).

Teos on saanud inspiratsiooni Eestist, selle inimestest, traditsioonidest, kultuurist, siinse looduse ilust ja maastikest, metsadest, järvedest, jõgedest, siinsest rahust, talvest, üksindusest ja vaikusest. Jazziliku ja improvisatsioonilise teose keel sarnaneb rohkem 20. sajandi klassikalisele ja impressionistlikule muusikale, selles on tunda minimalismi, folgi ja rahvamuusika mõjutusi. Mediteerivalt ja mõtisklevalt mõjuv „Estonia Suite“ kutsub sulgema silmad ja lasta muusikal end viia sisemistele rännakutele.

Pamplonast pärit Iñaki Sandoval (1974) on üks Hispaania juhtivaid jazzpianiste ja -heliloojaid. Ta on omandanud hariduse Berklee Kolledžis ja Las Vegase Nevada Ülikoolis ja omandanud Barcelona Autonoomses ülikoolis doktorikraadi muusikateaduses ja kunstiajaloos. Hetkel resideerib ta Eestis ja töötab Viljandi kultuuriakadeemia direktorina. Pianistikarjääri jooksul on ta musitseerinud ja salvestanud koos selliste muusikutega nagu Eddie Gomez, Billy Hart, Bob Mintzer, Carles Benavent, Horacio Fumero, Peer Wyboris, David Xirgu, David Mengual, Joan Albert Amargos, Sizao Machado, Greg Badolato ja paljud teised.

Iñaki Sandoval on Steinway ja Roland Electronic Instrumentsi artist.
Salvestised: Sausolito (2005, koos Horacio Fumero ja Peer Wyborisiga), Usaquén (2008, koos Horacio Fumero ja David Xirguga), Miracielos (2011, koos Eddie Gómezi ja Billy Hartiga), Electric Trio Live (2015, koos Carles Benaventi ja Roger Blàviaga, DVD & CD).

www.inakisandoval.com

Time

(Kolmapäev) 19:00

Location

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

PIKK TN 26, TALLINN

X