Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data01/virt49022/domeenid/www.iberofest.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
HISPAANIA DOKFILMID MAAILMAKINO FESTIVALIL – Iberofest

märts, 2016

27märtsallday02aprHISPAANIA DOKFILMID MAAILMAKINO FESTIVALIL

Event Details

27.03–02.04 HISPAANIA DOKFILMID MAAILMAKINO FESTIVALIL

Info linastuste kohta Maailmafilmi kodulehelt: www.worldfilm.ee

 

Aida portree
Retrato de Aida (2015)
Režissöör: Antonio Gómez-Olea
„Aida portree“ on film isikliku suhte kujunemisest maalikunstnik Guillermo Oyagüez Montero ja näitlejanna Aida Folchi vahel enam kui aasta kestnud maalisessioonidel, mille käigus valmib näitlejanna portree.

 

Lauldes Maa sügavusse
Kawito tatei nierika (2015)
Režissöör: Alex Campos García
Wirikuta on püha kõrb Mehhikos. Wixárika põlisrahva jaoks on palveränd sellesse paika üks kõige tähtsamatest rituaalidest. Nad peavad seda kohta maailma nabaks. Esivanematelt päritud kultuur ja loomulik elukeskkond on ohus, kuna äriühingutele on antud õigused kulla ja hõbeda avakaevanduste rajamiseks. Wixárica inimesed kogunevad siia kombetalituseks kaevandamise vastu ja maa kaitseks. Dokumentaalfilmis kuulame nende mõtteid ja jälgime tseremooniat, millega pühitsetakse esivanemate rituaale ja tõlgendatakse maailma kombetalituste kaudu ümber.

 

Pühendusega kokakunst
Cooking up a Tribute (2015)
Režissöör: Luis González, Andrea Gómez
„Pühendusega kokakunst“ jäädvustab enneolematu teekonna, kui üks maailma parimaid restorane suleb viieks nädalaks uksed, et asuda rännakule. Oma reisidel läbi nelja Ameerika riigi avaldab restorani El Celler de Can Roca meeskond austust Mehhiko, Peruu ja Kolumbia köögile, andes oma tõlgenduse kohalikule toorainele ja traditsioonidele

 

Vaimutoit
Comer conocimiento (2015)
Režissöör: Luis Germanó
Ferran Adrià tõmbab taas selga peakokakuue, et võtta vastu uus väljakutse: kokata ilma kokkamata ja anda uus tähendus konverentsiformaadile, muutes selle vahendiks, mille kaudu lahti seletada loomingulist protsessi, mis aitas tal muuta oma restorani elBulli üheks 20. sajandi suurtest loovusetemplitest – see oli vägitegu, mis muutis igaveseks gastronoomia ajalugu.

 

Mängu lõpp
Game Over (2015)
Režissöör: Alba Sotorra

Sõjamängudest haaratud noorest mehest saab oma fantaasiaid järgides sõdur. Kuid päris sõda tüütab teda ja ta pöördub tagasi koju, et seista silmitsi sõjaga perekonnas, mille on põhjustanud Hispaania kriis. Alles siis, kui ta mõistab, et reaalsus ei sarnane eluga filmides, on ta võimeline suureks kasvama.

 

mf-logo-universaalne-punane

Time

Märts 27 (Pühapäev) - Aprill 2 (Laupäev)

X