Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data01/virt49022/domeenid/www.iberofest.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
NÄITUS „TAIMEILLUSTRATSIOONE HISPAANIA EKSPEDITSIOONIDELT“ – Iberofest

mai, 2024

09maiallday09juuniNÄITUS „TAIMEILLUSTRATSIOONE HISPAANIA EKSPEDITSIOONIDELT“

Event Details

Ärge jätke kasutamata võimalust külastada näitust “Taimeillustratsioone Hippaania ekspeditsioonidelt”, mis ei tõsta esile mitte ainult illustratsioonide kunstilist väärtust, vaid ka nende erakordset teaduslikku tähtsust. Mõned neist taimedest on juba välja surnud ja need illustratsioonid on ainsad tõendid nende olemasolust selles maailmas, mida andekad kunstnikud jäädvustasid üle kahe sajandi tagasi.

Need kollektsioonid pärinevad botaanilistelt ekspeditsioonidelt Ameerikas, mis kujutavad endast Hispaania valgustusajastu üht suurimat panust ning keskset aspekti Euroopa teaduse ja kultuuri arengus 18. Sajandil.

See näitus, mis on osa kultuurifestivalist Iberofest, näitab Eesti inimestele hispaania- ja portugalikeelse maailma kultuurilist rikkust ja mitmekesisust. Selle kaudu meenutame Hispaania ja Portugali üht peamist panust Euroopasse, olles sillaks mõlema kontinendi, Euroopa ja Ameerika vahel, ning rõhutades selle mõju ja ühist pärandit sel 9. mail.

Time

Mai 9 (Neljapäev) - Juuni 9 (Pühapäev)

Location

Rakvere kultuurikeskus

F. R. Kreutzwaldi tn 2, Rakvere

X