võib, 2022

16mai18:3020:00Reisiõhtu "Ehh, uhhuduur Ladina-Ameerikas – Andide ületamise võlu ja valu"

Event Details

Iberofesti programmi eriüritusena Hispaania Majas on meil külas Hispaania Maja õpilased uhhuduurlased Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman. Kokku kuuene seltskond inspireerivaid rännumehi alustasid 2002. aastal ebatavalise ideega sõita jalgratastel Ulaanbaatarist Nepaali.

Praeguseks on neil tehtud juba viis reisi ning plaan on ratastega maakerale tiir peale teha. Nende viimane reis Lõuna-Ameerikas algas kolm aastat tagasi Atlandi rannikul väikeses Uruguay kuurortlinnas Punta del Este. Diagonaalis läbi mandri ja kuue riigi Uruguay, Argentiina, Brasiilia, Paraguay, Boliivia ja Peruu ning üle Andide jõudsid nad Limasse Vaikse ookeani rannikul. Sel suvel jätkavad nad nagu ikka sealt, kus eelmine kord lõpetasid ning eesmärgiks on jõuda Peruust Costa Ricasse.

Juttu tulebki nende viimasest reisist, mis oli täis katsumusi, aga ka eredaid emotsioone. Arutame ka kas ja kuidas on võimalik reisida Ladina-Ameerikas ilma hispaania keelt oskamata ning milline on ettevalmistus eesolevaks reisiks. Lood sõprusest, teel olemisest ja iseenda ületamisest.

 

Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerumine Hispaania Maja kodulehel.

Üritus toimub eesti keeles. Enne ja pärast üritust saab teha tutvust Hispaania Maja laia valikuga raamatu- ja hispaania maitsete poes. Ürituse kõrvale on võimalik nautida Hispaania veini või kohvi-teed. Parkimine tasuta hoovis.

Time

(Esmaspäev) 18:30 - 20:00

Location

Hispaania Maja

Tondi 42

Organizer

Hispaania Majainfo@hispaaniamaja.ee Tondi 42, Tallinn

X