märts, 2018

17märts19:3019:30PAELLA JA SANGRÍA PIDUCentro Picasso

Event Details

Paella on ilmselt Hispaania köögi kuulsaim roog, mis valmib spetsiaalsel lamedapõhjalisel paella-pannil. Valencia piirkonnast pärit paella sündis lihtsa talupoegade roana, ajendatuna nende praktilisest vajadusest, et roog valmiks kiiresti ja käepärastest koostisosadest. Algupäraselt valmis paella apelsinipuu okstest tehtud elaval tulel, mis andis roale eriti hõrgu meki. Tänapäeval saab maitsva roa valmistada ka gaasi- või elektripliidil.

Igal perel on parima paella valmistamiseks oma salanipid ja retsepte on erinevaid, kuid enamasti leidub neis siiski vähemalt kaht erinevat liha, peale selle kala ja/või mereande ja köögivilja. Legend räägib, et Hispaania iseseisvussõja (1808-1814) päevil oli üks prantsuse kindral kohalikust riisiroast nii vaimustunud, et lubas seda valmistanud naisele, et vabastab iga uue maitseelamuse eest ühe sõjavangi. Naine pani kogu oma kujutlusvõime mängu ja valmistas kindralile iga päev uutmoodi paella. Räägitakse, et tal õnnestus nii vabaks kokata 176 vangi.

Muuseas, Valencias on tegemist pärastlõunase roaga, mida õhtusöögi jaoks peetakse liiga raskesti seeditavaks. Muidugi tuleb targu meeles pidada, et üks endast lugupidav hispaanlane ei istu õhtusöögilauda enne üheksat õhtul.

Iberofest toob koostöös Casa Alta ja Centro Picassoga sulle koju kätte võimaluse nautida ehtsate Hispaania kokkade käe all valminud paellat. Garanteerime, et toit viib keele alla!

Paella kõrvale pakume kodust sangríat ja parimat seltskonda! Ole kindlasti kohal!

 Osalustasu 15 eurot (paella ja klaas veini)

Kõigi Centro Picasso üritustes osalenute vahel loosime välja 10 keskuse sõbrakaarti ning tasuta hispaania keele kursuse väärtuses 250 eurot.

Palun registreeruge tundidesse ja üritustele : 53612414, tallinn@centropicasso.com või keskuse Facebooki lehel.

https://www.facebook.com/picassotallinn/

Casa Alta
https://www.facebook.com/restorancasaalta/

Centro Picasso
www.centropicasso.ee

Time

(Laupäev) 19:30 - 19:30

Location

Casa Alta

Lühike Jalg 9, Tallinn

X