võib, 2023

11mai18:3021:00MEHHIKO DOKUMENTAALFILM "LAS SUFRAGISTAS"

Event Details

MTÜ Mondo ja MTÜ Rahvusvaheline Naiste Kogukond  Eestis korraldasid Mehhiko dokumentaalfilmi ,,Las sufragistas” linastuse, mille eesmärk on edasi anda teavet naiste õigustest Mehhikos. Linastusele järgnevad maitsvad suupisted Salajase Mehhiko Seltsi poolt.

Registreerimine (tähtaeg 10.05)

Programm:
18.30 – 18.45 Avatakse uksed
18.30 – 18.45 Ürituse sissejuhatus
18.45 – 20:15 Dokumentaalfilm

20:15 – Muljetamine ja arutelu/ salajaste Mehhiko suupistete degusteerimine

 

Avatud arutelu viib läbi mehhiklane Dalisa Cisneros, IWNE (International Woman Network in Estonia) kaasasutaja, kes samuti jagab enda vaatepunkti ja mõtteid antud teemal. Film on hispaania keeles inglisekeelsete subtiitritega ning filmile järgnev arutelu on inglise keeles.

 

Dokumentaalfilmist:

 

Dokumentaalfilm räägib Eufrosina Cruz Mendoza, Mehhikost Oaxaca linnast pärit naise lugu. Eufrosina on naine, kes võitles oma hääleõiguse eest, et saada oma kogukonna vallavanemaks.Dokumentaalfilm tõstab esile Mehhiko naiste võitlust sajandite jooksul valimisõiguste saamiseks ning seda, kuidas tänapäeva sufražistid jätkavad võitlust naiste õiguste eest Mehhiko ühiskonnas ja poliitilistes parteides.

Üritus toimub koostöös Mehhiko Suursaatkonnaga Soomes ja Mehhiko Fillmiinstituudiga ning seda toetab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Time

(Neljapäev) 18:30 - 21:00

Location

MTÜ Mondo

Telliskivi 60A/5

X