märts, 2019

13märts17:3017:30KUNSTNIK DANIEL PALACIOSE LOENGTALLINN ARS ART FACTORY

Event Details

Eksperimentaalse lähenemisega Daniel Palaciose loomingus on omal kohal nii interaktiivsed installatsioonid, andmeid visualiseerivad kohaspetsiifilised skulptuurid ja graveeringud ning kriitilise disaini projektid. Teda huvitavad loodusnähtuste ja meie vahetu ümbrusega seotud teaduslikumat laadi teemad, mis panevad küsimärgi alla meie subjektiivse tajuga seonduvad aspektid ning uurivad alternatiivseid materjale ja toomisprotsesse. Tema looming vastandab vaatajate eelarvamuslikele ideedele ja ootustele. Tema töid on eksponeeritud rahvusvaheliselt erinevates riikides, muuseumites ja kunstimessidel. Tema loomingut on oma püsikollektsiooni omandanud Andaluusia kaasaegse kunsti keskus ning Londoni ja Barceolona teadusmuuseumid. Oma loomingu kõrval tegutseb tema stuudio ka teiste kunstnike, disainerite ja ettevõtjate loomingu tugikeskusena nende projektide arendamisel.

Daniel Palacios räägib loengus oma loomepraktikatest ja -protsessidest. Samuti tutvustatakse ka teiste kunstnike, disainerite ja ettevõtjate projekte, mis on valminud tema stuudios. Seeläbi luuakse raamistik, mis aitab lähemalt analüüsida peavoolule vastanuvaid kaasaegseid alternatiive nii kunstis, disainis kui kunstiturul.

Üritus toimub ARS kunstilinnakus, Pärnu mnt 154, ruumis 111.

Loeng leiab aset üritustesarja AVATUD ARS: CONNECTORIUM raames. See sari on suunatud kunstivaldkonna professionaalidele, mis hõlmab loenguid, töötubasid, ateljeevisiite ja individuaalkohtumisi rahvusvaheliste kunstivaldkonna ekspertide osalusel. Projekti eesmärk on kohalike osalejate inspireerimine; loomemajandusvaldkonna kogemuste, teadmiste ja oskuste jagamine ning loovisikute vaheliste koostöösuhete algatamine ja edendamine. CONNECTORIUMi üritused tutvustavad kohalikele kunstnikele ja kunstivaldkonna töötajatele rahvusvahelisi kontekste ja julgustavad vahetama kogemusi, oskusi, ideid ja kontakte.  CONNECTORIUMi üritustesarja algatajad ja kuraatorid on kunstnikepaar Varvara & Mar (www.varvarag.info), kes on ARSi kunstilinnaku aktiivsed majalised. Üritus toimub koostöös Eesti Kunstnike Liiduga.

Time

(Kolmapäev) 17:30 - 17:30

Location

ARS ART FACTORY

Pärnu maantee 154, Tallinn

X