Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data01/virt49022/domeenid/www.iberofest.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
Hispaania Maja raamatuklubi: Guillermo Corral “Musta luige aare” – Iberofest

mai, 2024

27mai18:30Hispaania Maja raamatuklubi: Guillermo Corral "Musta luige aare"

Event Details

Hispaania Maja raamatuklubi selle hooaja lõpetamine on mitmes mõttes eriline ja ootamatu. Esiteks tutvume žanriga, mida me seni lugeda pole võtnud – graafilise romaaniga. Teiseks on meil esmakordselt kohtumine autoriga, kelleks on praegune Hispaania suursaadik Eestis Guillermo Corral van Damme. Ja kolmandaks toimub Hispaania Maja raamatuklubi esimene väljasõit, sest kirjanik-saadik on meid palunud külla oma residentsi Maarjamäel. Suurepärane võimalus kuulda vahetult raamatu sündmuste ja valmimise tagamaadest, graafilise romaani eripäradest ja Hispaania kirjanduselust!

„Musta luige aare“ (tlk Kai Aareleid, Varrak 2023) on niisiis seikluslik graafiline romaan, mille tegevustik tugineb tõsielulistel sündmustel ja räägib sellest, kuidas USA aardekütid panid pihta varanduse Hispaania rannikul mitusada aastat tagasi põhja läinud laevalt ning kuidas hispaanlased selle tagasi võitsid.
Guillermo Corral van Damme osales ka ise sündmuste keerises ning on raamatu teksti autor, illustreerinud on auhinnatud koomiksiautor Paco Roca. Raamatu põhjal on valminud ka teleseriaal.

Vestlus toimub seekord põhiosas inglise keeles, aga veini pakutakse ikka. Palume kindlasti nimi kirja panna, sest kohtade arv on piiratud.

Juhised kohale jõudmiseks saadame registreerunutele hiljem.

Time

(Esmaspäev) 18:30

Location

Hispaania Residents

Maarjamäe

X