Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data01/virt49022/domeenid/www.iberofest.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
EX LIBRIS. KAASAEGSE KUNSTI NÄITUS – Iberofest

mai, 2024

04mai(mai 4)17:0007juuli(juuli 7)23:50EX LIBRIS. KAASAEGSE KUNSTI NÄITUS

Event Details

Kuraator: Francisco Martínez
Disainer: Viktor Gurov
Kunstnikud: Anna Škodenko, Evgeny Fedorov, Eléonore de Montesquiou, Francisco Martínez, Sanna Kartau, Varvara & Mar, Viktor Gurov.

Näitus on inspireeritud 1999. aastal suletud Sillamäe 1. keskkooli raamatukogust, mis erinevalt koolist veel füüsiliselt eksisteerib. Keskkooli sulgemise järel hõivas hoone seitsmeks aastaks Majanduse ja juhtimise instituut ECOMEN, pärast seda on maja olnud kasutuseta.

Ex libris tähendab ladina keeles “raamatute seast”, viidates millele iganes, mis raamatute vahelt välja võib tulla. Tänase tähenduse – raamatu omanikumärk – sai eksliibris keskajal. Nüüd on raamatukogusse tunginud rühm kunstnikke, kes uuskasutavad parasiitidena selle materjali.

Raamatud on endiselt olemas, hoolimata sellest, et tänases päevas pole sel olemasolul erilist kaalu. Siiski käärivad nende ideed ja esteetika omakeskis edasi. Olgu raamatukogu näol tegu koorma või hilja üle antud kingitusega, jääb see avatuks uutele vahetussuhetele.

Aga mis teadmised kaovad, kui kaob üks raamatukogu? Kuidas hoida seda, mis tänapäeva ei sobitu? Ja mida saame õppida, kui vaatleme maha jäetud asju?

Avamiseks 4. mail sõidab marsruudil Tallinn-Sillamäe-Tallinn tasuta kunstibuss. Registreerimiseks võtke palun ühendust: francisco.martinez@tuni.fi & viktor.gurov@artun.ee

Time

Mai 4 (Laupäev) 17:00 - Juuli 7 (Pühapäev) 23:50

Location

SILLART

Mere pst. 3, Sillamäe

X