märts, 2015

30märtsallday05apr26. RAHVUSVAHELISTELE TROMPETIPÄEVAD

Event Details

30.03–05.04 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

26. RAHVUSVAHELISTELE TROMPETIPÄEVAD

26. Rahvusvahelised Trompetipäevad järgivad samu traditsioone, mis on läbi aegade festivalile tooni andnud: tänu meistrikursustele oma ala suurimate tegijatega saavad solistid, ansamblid, ja orkestrid saavad osa vahetust muusikakultuuride ühendamisest!

Hispaania, nagu ka Eesti tänu maestro Aavo Otsale, on olulisemaid trompetimeelseid riike maailmas. Ka sel aastal saabuvad Eestisse oma teadmisi edasi andma Hispaania suurimad artistid ja õppejõud. Väga oluline festivali osa on olnud aastaid trompetistide konkurss. Osalejad on erinevates vanusegruppides vanuses 5-35 eluaastat. Konkursile on õla alla pannud ka Hispaania kuulsaim brassinstrumentide valmistaja Stomvi, kes on pannud välja viimase nelja konkursi peaauhinnad.

Trompetipäevade kontserdid toimuvad Tallinna mainekaimates saalides ja kirikutes. Teiste seas esinevad ka: Adan Delgado Illada (Hispaania Rahvusorkestri trompetisolist), maailmakuulus trompetisolist Ernesto Chulia, ning „Trumpet Days Tallinn 2014“ Grand Prix võitja Neeme Ots, plaadiesitlusega kontsert Tallinna Jaani Kirikus.

Lisainfo: www.ema.edu.ee/trumpetdays

Radisson logo      Stromvi logo

Time

Märts 30 (Esmaspäev) - Aprill 5 (Pühapäev)

Location

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Rävala pst 16, 10143 Tallinn

X