märts, 2016

03märtsallday20MEHHIKO FOTONÄITUSED: “SÖÖ SILMADEGA – PILTE KÖÖGIST” JA “JUMALANNA MAYAHUELI VALGE JOOK”

Event Details

MEHHIKO FOTONÄITUSED: “SÖÖ SILMADEGA – PILTE KÖÖGIST” JA “JUMALANNA MAYAHUELI VALGE JOOK”

Kaks näitust, mis koondavad ülesvõtteid revolutsiooniaegsest Mehhikost 20. sajandi algul. Need päevapildid on meieni jõudnud tänu Ladina-Ameerikas fotoreportaaži teerajajaks peetava rahvafotograafi Agustín Víctor Casasola (1974–1938) ja tema venna Migueli talendile, kes olid esimesed, kes üritasid Mehhiko elu jäädvustada läbi kaamerasilma.
Näitusele tulevad fotod pärinevad Casasola arhiivist, millele vennad 1900. aastal aluse panid ja mida peale nende surma nende järeltulijad edasi arendasid. Seitset aastakümmet hõlmava ja teemade järgi jagatud arhiivi fotodel kajastuvad kõik Mehhiko tähtsamad poliitilised sündmused, aga ka igapäevaelu, pidustused, ilmalikud ja kiriklikud talitused.
“Söö silmadega – pilte köögist” viib meid kööki, kus keemia põimub gastronoomiaga, aroomid segunevad ja maitsed kerkivad esile. Köök on ka sotsiaalne ruum, kuhu kogunevad inimesed, leiavad aset jutuajamised ja rulluvad lahti õhtusöögirituaalid. Gastronoomia on Mehhiko kultuuri ja ühiskonna üks alustalasid ja see kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.
Teine näituseosa “Jumalanna Mayahueli valge jook” räägib kääritatud agaavi ehk maguey mahlast valmistatud joogi pulque tarbimise rituaalidest. Selle tuhandeaastase ajalooga piimja ja vahutava joogi tervendavatest ja tervistavatest omadustest räägitakse imelugusid. Nii taime kui jooki peetakse ühtedeks Mehhiko sümboliteks.

 

Embajada Mexico  Logo-voldikule       TÜ_logod_17122015_horisontaal_est_sinine

http://www.ttu.ee/asutused/muuseum/

Time

märts 3 (Neljapäev) - 20 (Pühapäev)

Location

TTÜ muuseum

Ehitajate tee 5,12616 Tallinn

X