märts, 2017

06märtsallday27Meeri Koutaniemi fotonäitus „SHAWI SANAPI“

Event Details

SHAWI SANAPI on fotograafiline sissevaade Peruus Amazonase piirkonnas Balsapuertos elava shawi indiaanihõimu naiste ellu. Shawid elavad Cachiyacu jõe ääres kooskõlas loodusega, tegeledes väikepõllumajanduse, küttimise ja kalastamisega. Nende kultuur tugineb sügavale austusele looduse, oma esivanemate ja põlistavade vastu. Olgugi, et nad on paratamatult seotud läänemaailmaga, ei tunne nad mingit vajadust sinna kuuluda.

Põliselanikud, eriti naised, seisavad endiselt kõikjal maailmas silmitsi diskrimineerimisega kuna nad on naised, nad on pärismaalased ja oma sotsiaalmajandusliku positsiooni tõttu. Selle fotonäituse eesmärk on võidelda diskrimineerimisega, näidates shawi naisi teise vaatenurga alt.

Heategevusorganisatsiooni DREAMS asutaja Anna Björnberg-Michelsson ja tunnustatud fotograaf Meeri Koutaniemi reisisid Balsapuertosse, et veeta aega indiaaninaistega ja heita pilk nende igapäevaellu. Tabades kaameraga nende kaasasündinud tugevuse, julguse ja ilu, tahtsid Anna ja Meeri esile tuua nende tähtsust ning rõhutada kui erilised ja hämmastavad nad tegelikult on.

Käesolev näitus on osa DREAMSi ja tema Peruu partneri CHIRAPAQi (Peruu indiaanikultuuride keskus) ühisprojektist. Selle laiem eesmärk on parandada üleüldist tervishoiu ja toitumise taset, mis hetkel on murettekitav: 97,6% Balsapuerto kodudest puudub juurdepääs joogiveele ja palju lapsi kannatab kroonilise alatoitluse käes.

Rohkem kui 90 riigis üle maailma elab 370 miljonit põlisrahvaste esindajat. Peruus moodustavad indiaanlased 45% rahvastikust. CHIRAPAQ koostöös shawi kogukondadega edendab jätkusuutliku põllumajandust, loodusvarade kasutamist ning esivanemate teadmispärandi ja tavade väärtustamist, et parandada shawi indiaanlaste toitumust.

Lisainfo:
Anna Björnberg-Michelsson/ DREAMS of Equality r.f.
anna@dreamsofequality.org

 

Time

märts 6 (Esmaspäev) - 27 (Esmaspäev)

Location

Eesti Rahvusraamatukogu

Tõnismägi 2, Tallinn

X