märts, 2019

14märts14:0018:00KUNSTNIK DANIEL PALACIOSE TÖÖTUBATALLINN ARS ART FACTORY

Event Details

Eksperimentaalse lähenemisega Daniel Palaciose loomingus on omal kohal nii interaktiivsed installatsioonid, andmeid visualiseerivad kohaspetsiifilised skulptuurid ja graveeringud ning kriitilise disaini projektid. Teda huvitavad loodusnähtuste ja meie vahetu ümbrusega seotud teaduslikumat laadi teemad, mis panevad küsimärgi alla meie subjektiivse tajuga seonduvad aspektid ning uurivad alternatiivseid materjale ja toomisprotsesse. Tema looming vastandab vaatajate eelarvamuslikele ideedele ja ootustele. Tema töid on eksponeeritud rahvusvaheliselt erinevates riikides, muuseumites ja kunstimessidel. Tema loomingut on oma püsikollektsiooni omandanud Andaluusia kaasaegse kunsti keskus ning Londoni ja Barcelona teadusmuuseumid. Oma loomingu kõrval tegutseb tema stuudio ka teiste kunstnike, disainerite ja ettevõtjate loomingu tugikeskusena nende projektide arendamisel.

Töötuba käsitleb süvitsi loomingulisi protsesse ning annab kogemustele tugineva ülevaate kunstiloomes kasutatavate digitaalsete tööriistade ja protsesside kohta. Räägime kaasaegsetest võimalustest loomingu toomiseks, eksponeerimiseks ja turustamiseks olenemata sellest, kas pead end kunstnikuks, disaineriks, loojaks, ettevõtjaks või mitte ühekski eelnevaist (vihjeks: tegemist on ühe ja sama asjaga). Kui võtad kaasa oma loomingu näiteid või sketše, vaatame need koos üle või anname lihtsalt tagasisidet, kuidas uut ideed rakendada.

Üritus toimub ARS kunstilinnakus, Pärnu mnt 154 Tallinnas, ruumis 111.

Töötuba leiab aset üritustesarja AVATUD ARS: CONNECTORIUM raames. See sari on suunatud kunstivaldkonna professionaalidele, mis hõlmab loenguid, töötubasid, ateljeevisiite ja individuaalkohtumisi rahvusvaheliste kunstivaldkonna ekspertide osalusel. Projekti eesmärk on kohalike osalejate inspireerimine; loomemajandusvaldkonna kogemuste, teadmiste ja oskuste jagamine ning loovisikute vaheliste koostöösuhete algatamine ja edendamine. CONNECTORIUMi üritused tutvustavad kohalikele kunstnikele ja kunstivaldkonna töötajatele rahvusvahelisi kontekste ja julgustavad vahetama kogemusi, oskusi, ideid ja kontakte.  CONNECTORIUMi üritustesarja algatajad ja kuraatorid on kunstnikepaar Varvara & Mar (www.varvarag.info), kes on ARSi kunstilinnaku aktiivsed majalised. Üritus toimub koostöös Eesti Kunstnike Liiduga.

Time

(Neljapäev) 14:00 - 18:00

Location

ARS ART FACTORY

Pärnu maantee 154, Tallinn

X