märts, 2018

17märts14:0014:00Hispaania kirjaniku Antonio Muñoz Molina romaani „Talv LissaboniSolarise Apollo

Event Details

Antonio Muñoz Molina (1956) on üks olulisemaid Hispaania nüüdiskirjanikke, kelle loominguga saab nüüd esmakordselt ka eesti keeles tutvuda. Ta on pälvinud arvukalt kirjanduspreemiaid, sealhulgas Asturia printsi auhinna (2013) olulise panuse eest maailmakirjandusse. Alates 1995. aastast on Muñoz Molina Hispaania Kuningliku Akadeemia liige.

Suurema tuntuse tõi talle just „Talv Lissabonis“ (1987), mis on tõlgitud 17 keelde ja kindlustas autorile suure menu. Romaan pälvis ilmumisaastal nii riikliku kriitikapreemia kui proosaauhinna. 2007. aastal valiti „Talv Lissabonis“ 81 tunnustatud kirjanduseksperdi poolt viimaste aastakümnete 30 parima hispaaniakeelse romaani hulka.

Lisaks kriitikute kõrgele hinnangule võeti „Talv Lissabonis“ väga hästi vastu ka lugejate poolt ja on tänu oma kütkestavale stiilile ja haaravale süžeele hästi loetav. Olulisel kohal on romaanis seosed muusika, kino- ja maalikunstiga, tekst on läbi põimunud džässmuusika ja film noir’i meeleoludest – seda on nimetatud lausa jam session’i rütmis põnevikuks. Lugu räägib pianist Santiago Biralbo ja Lucrecia armastusest, millele on takistuseks Lucrecia abielu kriminaalsuse piiril tegutseva Ameerika kunstismugeldaja Malcolmiga. Kallihinnalise Cézanne’i maal rööv vallandab ohtliku tagaajamise läbi San Sebastiáni, Lissaboni ja Madriidi.

Time

(Laupäev) 14:00 - 14:00

Location

Solarise Apollo

Estonia pst 9, 10143 Tallinn

X