Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data01/virt49022/domeenid/www.iberofest.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
VESTLUS “LOOMINGULISED PROTSESSID, LAVASTAJA JA NÄITLEJATE SUHE” JA IMPROVISATSIOONITEATRI TÖÖTUBA – Iberofest

mai, 2024

10mai19:00VESTLUS "LOOMINGULISED PROTSESSID, LAVASTAJA JA NÄITLEJATE SUHE" JA IMPROVISATSIOONITEATRI TÖÖTUBA

Event Details

Vestlus “loomingulised protsessid, lavastaja ja näitlejate suhe”

Esineja Alejandro Radawski uurib loomingulisi protsesse ning lavastaja ja näitlejate suhteid, tuginedes oma kogemustele näitlejatega töötamisel Argentiinas, Eestis ja mujal.

Improvisatsiooniteatri töötuba

Tutvuge improvisatsiooni kui teatriloomingu vahendi põhimõistetega, keskendudes tegelaskujude loomisele ja igapäevaste stseenide ülesehitusele.

Kasutatakse orgaanilist ja mängulist näitlejatehnikat, vältides psühholoogilist, kaasates samas realismi struktuurielemente, nagu konflikt, tegevus, tekst ja tegelaskuju.

Osalejad peavad kaasa võtma kahest kuni neljast reast koosneva meeldejääva teksti mis tahes žanrist ning riietuma 40ndate, 50ndate või 60ndate aastate vanarõivastesse või sarnasesse ja/või ametirõivastusse.

 

SISSEPÄÄS TASUTA. Kohtade arv on siiski piiratud. Registreeru kohe, et kindlustada endale koht!

 

Argentiina-poola päritolu kirjanik/lavastaja Alejandro Radawski on tuntud teatri- ja filmirežissöör, kirjanik ja visuaalkunstnik. Radawski, kellel on kaks magistrikraadi lavakunstide ja ajakirjanduse alal, ühendab sujuvalt akadeemilise oskuse ja loomingulise visiooni. Krakowis asuvas hinnatud Poola rahvusteatris Stary Teatr loob ta lavastaja, dramaturgi ja lavakujundajana mõjuvaid narratiive, jättes kustutamatu jälje ülemaailmsele kunstilavale.

Tema mõju ulatub üle riigipiiride, sest ta on teinud märkimisväärseid lavastusi Argentiinas, Soomes, Eestis, Itaalias, Prantsusmaal ja Saksamaal. 2024. aastal astus Radawski prestiižsesse visuaalkunstniku ja näitekirjaniku residentuuri Saksamaal Ahrenshoopis asuvas Künstlerhaus Lukas’is, kinnitades oma rahvusvahelist tunnustust.

Radawski leidlikkus paistab silma tema lavastustöödel, sealhulgas Ibseni “A Doll’s House” peatselt Roomas toimuvas adaptsioonis. Tema murrangulised teosed, nagu “Suremas Sinust” ja “The Flesh Fight”, on vaimustanud publikut kogu maailmas, pälvides talle tunnustusi, sealhulgas ihaldatud residentuuri Prantsusmaa kirjanike riiklikus keskuses “La Chartreuse” de Villeneuve lez Avignon 2022. aastal.

Time

(Reede) 19:00

Location

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Tatari tn 13, Tallinn

X