Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /data01/virt49022/domeenid/www.iberofest.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
BIEL BALLESTER & DAVE MITCHELL TRIO – Iberofest

märts, 2015

14märts16:00BIEL BALLESTER & DAVE MITCHELL TRIO

Event Details

14. märts kell 16.00

Kumu Auditoorium

Kestvus: 1 h 15 min

BIEL BALLESTER & DAVE MITCHELL TRIO

1974. aastal Mallorcal sündinud kitarrist Biel Ballester on üks tuntumaid mustlasdžässi (jazz manouche) esindajaid Hispaanias, kes on tänu oma musikaalsusele, suurepärasele tehnikale, kaunile vahemerehõngulisele loomingule saavutanud ka rahvusvahelise tuntuse ja teinud koostööd mitmete tunnustatud muusikutega üle kogu maailma. Biel Ballesteri loomingu suur austaja on ka Woody Allen, kes kasutas tema muusikat oma filmis “Vicky Cristina Barcelona”. Filmi Barcelona esilinastusele järgnenud esinemisel õhkas Allen vaimustunult, et Ballesteriga koos mängimine olevat olnud lähim, mis ta kunagi on olnud musitseerimisele suure Django Reinhardti endaga.

Ballester on välja andnud kuus plaati. Neist viimasele (“Lower and East Combo”) on koondatud kogemustest New Yorgis inspiratsiooni saanud omalooming, mida Ballester esitab koos oma ameeriklasest kolleegi Dave Mitchelliga. Kansas Cityst (USA) pärit Mitchell elab 1989. aastast Barcelonas, kus on teinud koostööd mitmete nimekate USA ja hispaania muusikutega. Koostöös valminud plaat on osutunud äärmiselt edukaks ja teinud neist nõutud artistid maailma džässilavadel.

Ballesteri ja Mitchelli trios mängib kontrabassi Leandro Hipaucha.

Kontsert toimub koostöös Talvejazziga.

Talvejazz logo

Time

(Laupäev) 16:00

Location

Kumu Auditoorium

Valge 1 10127 Tallinn

X